5x tipy na vianočné darčeky pre deti

Chladné rána, málo slnka, poobede skoro tma. Aj to je znak prichádzajúcej zimy.

Vianoce sú ako svetielko, iskra radosti. Predstavujú domácu pohodu, rodinné stretnutia. Čas na rozhovory a spoločenské hry. Trochu pochmúrne dni si môžete spestriť vymýšľaním, čo originálne zohnať pre najbližších. Samozrejme pre deti je to najkrajší čas, no nie len preto, že dostanú darček. Deti sú netrpezlivé, zvedavé a plné očakávaní.

Rodič má v čase Vianoc veľmi dôležitú úlohu. Nie strašiť deti, že ak nebudú poslúchať nič nedostanú. S deťmi sa najmä v tomto období treba rozprávať o čom je vianočný čas. Aby neboli sklamané, že dostali málo, alebo menej ako iné. Vysvetliť im, prečo nemôžu mať všetky hračky. Akú hodnotu majú hračky a vianočné darčeky. Nie sú to vždy ľahké rozhovory, ale veľmi dôležité.

Ponúkame Vám 5 tipov na darčeky pre deti. Alebo 5 x najpredávanejšie a nami otestované hry a hračky:

Pre kreatívne deti

Pieskovanie obrázkov

Pieskovanie rozvíja tvorivosť každého človeka. Práca s pieskom je veľmi upokojujúca, kreatívna a rozvíja mnoho vlastností. Práca so šablónou je veľmi jednoduchá a aj malé deti okolo 3 rokov ju pochopia. Ponúkame celé sady na pieskovanie alebo samostatné šablóny s vyrezanými obrázkami rôznych motívov zvieratiek, krajiniek, či postavičiek. Galériu našich pieskovaných obrázkov si môžete pozrieť TU >>

Šablóna na pieskovanie jednorožce s dúhou A5 (1)

Zažehľovacie korálky pre deti

Zažehľovacie korálky HAMA patria medzi najobľúbenejšie kreatívne hračky z Dánska. Korálky sa skladajú na špeciálne podložky podľa predlohy alebo vlastnej fantázie. Korálky pomáhajú relaxovať mladším, straším aj najstarším. Okrem toho je to úžasná pomôcka na precvičenie fantázie, zručnosti, trpezlivosti, rozoznávanie tvarov a farieb, motoriky atď. So zažehľovacími korálkami môžu tvoriť už deti od 3 rokov, od 5 rokov, ale aj náročnejšie od 10 rokov.Zazehlovacie koralky

Niečo pre celú rodinu

Senzomotorické koberčeky - podlahy

Muffik – je český výrobca ortopedických podláh. Zameriavajú sa na detskú chôdzu a zdravie. Pomáhajú deťom k nácviku správneho stoja, chôdze a rovnováhy. Vytvorte deťom zábavný chodníček, ktorý im bude pri chôdzi stimulovať svaly chodidiel, namasírovať nôžky, prekrvovať končatiny, precvičovať klenbu, posilňovať stred tela. Všetky senzomotorické podlahy nájdete v našom eshope >>

ortopedicke-puzzle-muffik

Céčka

Céčka sú skvelé na jemnú motoriku, rozhýbanie detských prstov, či serialitu. Parádna nestárnuca hra s céčkami poteší malých aj veľkých. Céčka sú zo zdravotne nezávadných materiálov, ktoré sa vyrábajú výhradne v ČR.

Céčka farebné (7)

Hračky a pomôcky, ktoré pomáhajú učiť sa prostredníctvom hry

Deti sa hrajú a ani netušia, že sa učia. Také sú naše pomôcky pre výučbu abecedy, či čísiel.

Nalepuj a dokresľuj abecedu - vzdelávacie karty

V krabičke dieťa objaví sadu kariet s písmenkami abecedy a sedem listov samolepiek na dotvorenie odpovedajúcich symbolov. Dieťa si tak vyrába svoju vlastnú vzdelávaciu pomôcku.

Nalepuj a dokresluj abecedu (1)

Montessori vystúpená  abeceda

Vystúpená montessori drevená abeceda slovenskej výroby, ktorá zabaví vaše detičky a zároveň pomôže vaším deťom rozvíjať jemnú motoriku, zručnosť a sústredenie. Kvalitná pomôcka,  ktorá pomáha uvedomiť si tvary písmen. Slovenský výrobca vyrába pomôcky abeceda aj čísla >> 

Montessori abeceda (1)

Edukačné karty - Abeceda a Čísla TROCHA INAK

Pomôcka na výučbu abecedy nie len zvukovým, ale aj vizuálnym zmyslovým orgánom. Nie nadarmo sa hovorí lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.  

Slovenský výrobca vyrába okrem kariet aj knižku, plagát, či logopedické pomôcky >>

Abeceda karty výučba 

Trénovanie logiky

Veľmi obľúbené logické skladačky na spôsob tetris, tangram, či SOMA kocky.

Farebné veže podľa predlohy

Triedime, staviame, nasadzujeme, prevliekame... Kreatívna sada plná najrôznejších aktivít, s ktorou sa vaše deti nudiť rozhodne nebudú. 

Puzzle geometrická stavebnica - drevené bloky

155 kusov drevených geometrických tvarov na vytváranie vzorov. Obsahuje 24 sprievodcovských kariet s obrázkami.

Hlavolam - návyková hra Cubissimo

Cubissimo je hlavolam a zároveň návyková hra na trpezlivosť. Priestorové drevené 3D puzzle sú dostatočne pevné, aby vydržali aj tie najnáročnejšie záhady

Hlavolam - návyková hra Cubissimo 1

Hračky - Vyrob si sám

Čo môže byť krajšie ako vyrobiť si niečo sám a pochváliť sa svojim dielom ostatným. Okrem konečného výrobku sa pri kreatívnych sadách deti vždy niečo nové naučia a taktiež trénuju rôzne zručnosti.

Kreatívna sada Továreň na náramky z bavlnky

Zapletanie náramkov z bavlniek bude teraz jednoduchšia a väčšia zábava vďaka špeciálnemu kruhu, na ktorom to zvládne naozaj každý.

Vlastný kaleidoskop

Vytvorte si vlastný kartónový kaleidoskop. Deti sa učia kreativite, trpezlivosti a precvičujú si jemnú motoriku.

Vyrob si sám: Farebný dážď

Vďaka nízkej hustote oleja po niekoľkých minútach malé čiastočky pigmentu klesnú a rozpustia sa s vodou, potom uvidíte dážď vysnívaných farieb.

Vyrob si sám - Planetárium slnečnej sústavy

Zmenšený model slnečnej sústavy. Vymaľujte a ozdobte deväť planét. Po dokončení je možné simulovať pohyb planét v slnečnej sústave. Samotnou výrobou stavebnice si deti vypestujú záujem o vedu a techniku.

Možnosti krásnych a najmä funkčných darčekov je naozaj veľa. Už len stačí prísť na to, čo vaše dieťa najviac zaujme a zároveň ho poteší. Čo samozrejme nie je ľahká úloha, prajeme príjemné nákupy.