5 krát halloweenské tvorenie s deťmi

Nie sme nadčenci Halloweenu, no je to ďalšia téma, na ktorú sa da tvoriť. Tekvice, netopiere, strašidlá, pavučiny, či pavúci. Hor sa s deťmi do práce. Precvičíme jemnú motoriku, kreativitu, trpezlivosť a strávime spolu pekný čas.

1. Pavučina z papiera - origami

Pavučinové origami je už pre deti, ktoré vedia dobre zaobchádzať s nožnicami a majú už nejakú tu silu. Na pavučinu stačí papier (tenký), nožnice, ceruzku. Postup posielam vo videu.

Pavučina z papiera

2. Netopier z rolky papiera

Rolka z papiera je taká všestranná pomôcka na tvorenie, určite sa uplatní aj pri halloweene. Stačí ak ju z vrchu aj zo spodu prehnete. A to tak, že do vnútra zahnete obe strany (podľa foto). Rolku namaľujte na čierno. Kým sa usuší rolka môžete vystrihnúť pre netopiera biele zuby. Ako krídla si môžete vytlačiť a vystrihnúť predlohu netopiera TU >> a tiež namaľovať na čierno. Krídla prilepíte zo zadu rolky a nalepíte oči.

NetopierNetopier 1

3. Biele lietajúce strašidlo z papiera

Super aktivita na prácu s nožnicami aj pre malé deti. Stiahnite si predlohu strašidla TU >> Deti dokreslia oči, ústa a vystrihnú strašidlo. Vystrihnú aj špirálu, mali by ísť presne po čiare. Vznikne vysiace strašidlo, alebo lietajúce? 

Halloweenské tvorenie IHalloweenské tvorenie

4. Duch z listov

Halloween je na jeseň, kedy sú listy všade a mnohofarebné. My si ich však nafarbíme na bielo. Ideálne sú javorové listy, alebo im podobné. Keď sa farba usuší, domaľujeme fixkou oči a ústa.

Biely duchBiely duch I

5. Maľovanie tekvice

Tekvicu nemusíte len vyrezávať, ale aj maľovať. Na internete nájdete množstvo inšpirácií, posielam pár z našej škôlky.

Maľovanie tekvícMaľovanie tekvíc IMaľovanie tekvíc II

Okrem naších pár typov môžete s deťmi vytvoriť mozaiku tekvice, vyrezávanie tekvice, maľovať kamienky s halloweenskou témou, alebo urobiť pavučinu z bavlnky.