Pieskovanie obrázkov, ako sme ho testovali

Už sme písali o pieskovaní, čo všetko podporuje a prečo to je super darček pre deti. Teraz vám skôr chcem priblížiť ako sme pieskovanie testovali. Pieskovacie sady, šablóny, či piesok sú vymyslené a vyrobené v Českej republike. Veľmi kvalitné prevedenie, ktoré sa nedá porovnať s lacnými náhradami.

Každá sada obsahuje vždy navyše 3ks šablón veľkosti A6 zadarmo.

Okrem toho v sade nájdete

  • tzv. tupý veľký špendlík
  • nádobky na piesok
  • piesok rôznych farieb
  • bambusové špáradlo na dotvorenie
  • obaly, kde si môžete hotové dielo uchovať

Keď som videla ten tupý špendlík, hneď som ho dala preč. Mal by sa používať na odliepanie jednotlivých dielikov šablóny. Špendlíkom dieťa časť nálepky podoberie a odlúpne. Používal ho môj 8-ročný syn, ale 4-ročnej dcére som ho zo začiatku nedala. Ale bola to veľká chyba. Oči mi otvorili až tvorivé dielničky, ktoré sme usporiadali na jednom detskom festivale. Videla som ako aj menšie detičky bez problémov zo špendlíkom pracovali a bavilo ich to viac ako odlepovať dieliky rukou. Tvorbou boli veľmi zaujatí a samozrejme tá hrdosť, ktorú zo seba mali. Odvtedy špendlík používa aj 4-ročná a taktiež som hrdá, keď ju pozorujem.

Predtým ako začnete, rozdeľte piesok deťom do priložených nádob. Zbytočne nesypte celý, určite vám ešte zostane. Deti si po odlepení dielika zo šablóny, náberu piesok medzi svoje prsty apocukrujú lepkavé miesto“.  Môžu ešte prštekom popritláčať a potom pozametajú zvyšný piesok štetcom. Štetec nie je súčasťou sady. Dá sa u nás kúpiť aj samostatne alebo použite hocaký iný. Ale štetec by mal byť! Keď dieťa štetcom zmetie prebytočný piesok, zrazu uvidí svoj čistý výtvor.

Všetky pieskovanie sady a šablóny >> Zaručujem vám, že pieskovanie bude vaše deti, ale aj vás veľmi baviť. Prosím nemajte predsudok, že deti pri pieskovaní urobia neporiadok. Nechajme deti rozvíjať sa.

Pieskovanie, maľovanie farbami, či plastelína patrí medzi kreatívne a veľmi dôležité úkony pre rozvoj fantázie, jemnej motoriky, či sústredenia. Skúste pod detský stôl dať starý veľký obrus, ktorý potom jednoducho vyprášite. Samozrejme ak máte možnosť dať deti vonku na terasu urobte to. Pre koho je pieskovanie určené? Pre všetkých, ktorý rady tvoria od 3 do 99 rokov.

Niekoľko úžasných pieskovaných obrázkov od detičiek v galérií: