Ortopedické podlahy - Muffik

V dnešnej dobe naše deti a aj my chodíme hlavne po rovnom povrchu. Doma, v škole, v práci alebo v meste. Často to vedie k zdravotným problémom ako sú ploché nohy, vpadnuté členky, vybočené palce, hypermobilita, kolená do “X” – valgózne kolená, či kolená do “O” – varózne kolená.

Muffik-6

Ploché nohy, vpadnuté členky, nohy do “X” alebo “O” a iné deformácie nôh

Tieto problémy môžu byť výsledkom zlého držania tela. Zlé držanie tela najčastejšie vzniká, ak dieťa neštvornožkuje, alebo štvornožkuje krátko. Vtedy sa svaly chrbta, brucha, zadku a stehien nestihnú dostatočne posilniť. Kým je dieťa malé mali by sme ho povzbudzovať v štvornožkovaní, v chôdzi popri nábytku a nie vodiť za ruku.   Takisto sú nožičky do X veľakrát spájané so sedením na zemi v tvare W. V tomto sede sa skracujú svaly v oblasti bedier a ostatné svaly chrbta, brucha a nôh ochabujú. Padanie členkov, či zlý vývoj klenby môže byť tiež spôsobený predčasným chodením.   Medzi ďalšie dôvody vzniku týchto deformácií je aj nesprávna obuv, priskoré obutie, čo spôsobuje nesprávne zaťaženie chodidla. Ak je v obuvi málo miesta, prsty sa krčia a vznikajú deformácie ako kladivkové prsty.

Muffik-5

Kamienky, jedľové šišky alebo mušle na podlahe v detskej izbe? U nás je to možné!

Nemôžete sa zbaviť vybavenia civilizácie, ale môžete sa ľahko vrátiť do prírody. Pomocou podložiek Muffik, ktoré sú ako puzzle, vytvoríte u vás doma podlahu s prírodnými povrchmi.

Ortopedické podlahy - Muffik v našom e-shope >>

Udržujte svoje deti zdravé a šťastné! Muffik. 

MUFFIK - ortopedické puzzle

Ortopedické puzzle pre rozvoj správnej chôdze, držanie tela a jeho celkovú postura, zvlášť potom pre posilnenie stredu tela a hlbokého stabilizačného systému. Stimulácia chodidiel a balančné prvky podložiek pôsobí nielen ako prevencia plochých nôh, prepadnutých klenieb, valgózních členkov a kolien. Veľkú úspešnosť má aj pri zmiernení a odstránenie už vzniknutých problémov.

Čo vlastne projekt MUFFIK je?

Najprv si spomeňme na naše bezstarostné detstvo strávené v prírode. Behali sme boso v tráve, po kameňoch pri rieke aj po ihličie a šiškách v lese. Nesieme si z detstva spomienky na príjemné pocity pod nohami. V dospelosti sme sa presťahovali do veľkých miest a už nás neobklopuje príroda, ale betónová džungľa. Nemali by sme zabudnúť, že prvé roky života dieťaťa sú práve tie, kedy objavuje svet pomocou hmatu.

Jemná motorika prispieva k správnemu vývoju reči. Hladký displej nemôže dať dieťaťu reálnu predstavu o tom, čo ho naozaj obklopuje. Je veľmi dôležité, aby spoznávalo svet prostredníctvom rôznych hmatových vnemov líšiacich sa tvrdosťou aj textúrou. Nebolo by skvelé, keby nám tie dni strávené v prírode s kamarátmi mohlo aspoň trochu niečo pripomenúť svojim tvarom a povrchom? V byte sa však len tak po tráve alebo pobreží neprejdete.

Muffik-7

Dnes už našťastie máme moderné technológie a všetko je možné. Vzali sme naozajstné prírodné prvky ako napríklad kamene, šišky, steblá trávy, vytvorili sme šablóny a potom sme vyrobili puzzle, z ktorých si môžete poskladať svoj vlastný kus prírody v pohodlí domova.

Puzzle sú navrhnuté tak, aby bolo pre každého jednoduché je zložiť, rozložiť a preskládať. Môžete si vytvoriť chodník, dráhu i bludisko. S našou pomocou môžete v obývačke chodiť po tráve, premeniť detská izba v pobreží s lastúrami aj mušľami a chodbu v les s šiškami a vetvami. Môžete svojmu dieťaťu pomôcť rozvíjať fantáziu a jemnú motoriku nenásilnou formou prostredníctvom hry. Ak nám neveríte, presvedčte sa sami! Podložky sa skladajú pomocou rovnakého zámku, ako puzzle. Veľké a malé podložky sa dajú spojiť. Štyri malé zložené podložky majú rovnaký rozmer, ako jedna veľká.

 Muffik-1024x682