Precvičujeme si zručnosti a jemnú motoriku, alebo ako sa zabávame

Precvičujeme si zručnosti 1

Najlepšie sa učíme ak nás to baví. Toto platí aj pre deti. Ak ich hra zaujme vydržia pri nej sedieť naozaj dlho a sústredene.

Nie všetký deti baví strihanie, ale je to dôležité pri rozvoji jemnej motoriky a budúceho úchopu, či písania. Tak isto prevliekanie, vyfarbovanie, viazanie šnúrok, zaplietanie, predierkovanie papiera... My sme všetky tieto činnosti dali do jednej hry, kde sme si zároveň vytvorili peknú ozdobu, či hračku.

Možno niekto usúdi, že to je hra len pre dievčatá. No nie je to tak, veď aj chlapci radi chodia s detskými kočíkmi a tiež svoje maminky radi češú a snažia sa zapliesť vlasy. Určite ich nevynechajte z tejto aktivity, ak o ňu prejavia záujem. Môžete si vybrať šablónu dievča alebo chlapec.

Šablóny si môžete stiahnuť TU >>

Na aktivitu odporúčam šablónu vytlačiť na tvrdší papier. Skúšali sme aj kancelársky papier, nie je to zlé, ale s vyššou gramážou papiera je to krajšie. Ale ak je dieťa ešte nezrelé v strihaní, určite stačí kancelársky papier. Pamätajte, ak to dieťaťu nepôjde, či sa stretáva s veľkými prekážkami, hra ho odradí.

Postup:

1. Šablónu vystrihnete.

2. Dierkovačom urobíte dierky, kde budete prevliekať hrubšiu bavlnku.

3. Nastriháte bavlnku a prevliekate cez dierky.

4. Bavlnu zaviažete klasickým jedno alebo dvojuzlom ako keď idete viazať šnúrky na topánky.

5. Šablónu vyfarbite.

6. Hotovo. Môžete upravovať vlasy, zapliesť ostrihať ...

Video postup TU >> 

Precvičujeme si zručnosti IPrecvičujeme si zručnosti IIPrecvičujeme si zručnosti Precvičujeme si zručnosti  III