Denný režim pre deti

Orientácia času a následnosti je pre deti, najmä škôlkárov, náročná téma. Pomôžte deťom zorientovať a zapamätať si pravidelné denne činnosti. Ako aj to kedy sa pôjde k zubárke, či na detskú oslavu.

Poznáte otázky od deti tipu:

Mami, kedy mám ten krúžok? Kedy už pôjdeme na tu oslavu? V aký deň príde straka? A do toho niekedy ocko: Kedy máme ten futbalový zápas? Alebo z druhej strany: Halooo deti už je čas si umyť zuby. Teraz je večera, potom už nič nebude. Ešte sa choďte pred spaním vycikať....a preto som sa rozhodla, aby som sa neopakovala, uľahčiť si to.

Náš denný režim

Potrebujete:

Jednu stranu suchého zipsu som v celku, pomocou tavnej pištole nalepila na tabulu pod jednotlive dni v týždni. Druhú stranu suchého zipsu som rozstrihala a nalepila pomocou tavnej pištole na zalaminované obrázky.

S deťmi si prechádzame, čo nás čaká nasledujúce dni, či čo budeme robiť po obede. Spoločne si dni plánujeme a vyberáme, či posúvame si kartičky. Najmä syn vyjednáva, kedy sa budú robiť domáce úlohy. Je to dobrá pomôcka nie len pre deti, ale aj pre mňa samú.