Avokádový dezert

Avokádo môžu deti konzumovať už od 6.mesiacov. Má mnoho vitamínov a pozitívne tuky, ktoré chránia srdce. Je to jedno z mála exotických potravín, ktoré môže dieťa konzumovať a je zriedkavým alergénom. V obchode kúpite 2 druhy: zrelé - hnedé, nezrelé - zelené.

  1. Ak kupujete zrelé, dajte si pozor, aby nebolo mäkké - zhnité. Mala by mať neporušenú šupku a pozor kôstka vo vnútri nesiem búchať, môže byť pokazené
  2. Ak kupujete zelené, nechajte si ho doma dozrieť, no niekedy sa to nepodarí. Buď ho môžete nechať voľne medzi ovocí (nie na priamom slnku), alebo ho zabaľte do papierového vrecka prípadne pridajte jablko, urýchľuje zrenie.

Keď je zrelé, musí byť jemne stlačiteľné medzi dvoma prstami, prekrojte, odstráňte kôstku a dužinu vydlabte lyžicou. Ak vám stačí len polka avokáda druhu potrite citrónom, aby nezhnedla. Na náš dezert potrebujete:

  • 1 zrelé avokádo
  • 1-2PL karob (karob je zdravší, no ak sú väčšie deti môže byť kakao)
  • 6ks ďatle (1-2 hod. namočené vo vode)
  • 1 banán

Avokádo a banán si popučte vidličkou v miske. Pridajte karob. Ďatle si rozmixujte, podľa potreby pridajte vodu, v ktorých boli namočené. Ja nemám taký stolný mixér, tak som ich pomlela na mlynčeku. Vrch ozdobte banánom, super je aj jahoda. Hotovo. Na začiatku príkrmov, by som dala len kombináciu avokádo - zemiaky, avokádo - banán. Od 10.mesiaca avokádo - jogurt.
avokado-dezert-sima (2)

avokado-dezert-sima (3)

avokado-dezert-sima (4)

avokado-dezert-sima (5)

avokado-dezert-sima (6)

avokado-dezert-sima (7)

avokado-dezert-sima (8)