Zažehľovacie korálky HAMA MINI, MIDI a MAXI rozdiely a pre koho sú určené

Špeciálna sila produktov HAMA je v tom, že sú vzdelávacie. Nie je to len obyčajná hračka. Zažehľovacie korálky podporujú motoriku, kreativitu a trénujú schopnosť sústrediť sa. Výrobky Hama dávajú deťom už od 3 rokov kreatívnu výzvu. Ako vaše dieťa rastie, produkty HAMA postupne prechádzajú zo vzdelávacích hračiek na kreatívne hobby.

Stačia len 3 kroky k hotovému dizajnu

1. Poukladajte korálky na dosku podľa vlastného dizajnu alebo podľa jedného z našich navrhovaných vzorov.
2. Položte žehliaci papier na korálky a požiadajte dospelú osobu, aby vyžehlila váš návrh.
3. Nechajte svoj dizajn vychladnúť pod ťažkou knihou. Keď vychladne, opatrne zlúpnite dizajn z predlohy.

MIDI, MINI alebo MAXI?

Korálky HAMA sa dodávajú v 3 veľkostiach. Pôvodná a bežná veľkosť je Midi HAMA Beads. Vhodnosť závisí od schopností a preferencií jednotlivca a nasledujúce odporúčané vekové kategórie slúžia len ako pomôcka. Samozrejme, že používanie HAMA Beads má svoje výhody v každom veku! Upozorňujeme, že korálky HAMA z rôznych veľkostných radov nie sú navzájom kompatibilné.

Zažehľovacie korálky HAMA MIDI

Bezpochyby najpredávanejšia veľkosť, korálky Midi Hama sú originálny a bežný sortiment korálkov Hama. Majú dĺžku a priemer 5 mm, s vnútorným priemerom 2 mm – približne veľkosť lienky. Dajú sa použiť dvoma rôznymi spôsobmi. Môžu sa žehliť alebo šiť, aby sa vytvorili hotové vzory. Žehliaci systém je vám pravdepodobne známy. Korálky sa položia na doštičku a potom sa zažehľujú, kým sa nespoja. Korálky sa dajú ušiť aj do krásnych vzorov. Korálky Midi Hama sú vhodné pre deti od 5 rokov, ale často sú preferovanou veľkosťou aj pre staršie deti a dospelých. Ak ste už Hama korálky používali, pravdepodobne to bola táto veľkosť.

Zažehľovacie korálky HAMA MAXI

Korálky Maxi HAMA sú navrhnuté špeciálne pre batoľatá. Odporúčané pre deti od 3 rokov. Majú dĺžku a priemer 10 mm, s vnútorným priemerom 5 mm – to je približne veľkosť vášho nechtu. Maxi korálky sú vhodné pre najmenšie deti, ktoré ešte nemajú vyvinutú dostatočnú motoriku. Väčšie guľôčky s priemerom 10 mm malé pršteky ľahko umiestnia na dosku a môžu sa aj zažehľovať. Maxi HAMA korálky sú učebnou pomôckou pre deti v predškolskom veku a sú odrazovým mostíkom k používaniu korálok Midi HAMA.

Zažehľovacie korálky HAMA MINI

Najmenšia veľkosť HAMA Beads sú Mini Hama Beads, ktoré vyžadujú pevné prsty a možno aj pinzetu! HAMA Mini korálky sú najmenšie korálky v našom sortimente s priemerom len 2,5 mm. Táto veľkosť je vhodná pre deti vo veku 10 a viac rokov. Mnoho dospelých HAMA Mini používajú ako alternatívu ku krížikovej výšivke. Veľkosť týchto guľôčok umožňuje vytvárať veľmi podrobné vzory. Vyžaduje trpezlivosť. Sú 3 mm dlhé, s priemerom 2 mm a vnútorným priemerom 1 mm – približne rovnako veľké ako zrnko ryže. Ľudia, ktorí používajú Mini HAMA korálky, majú radi šitie, maľovanie, skladačky a omaľovánky pre dospelých.