Vyrábame srdce alebo ako trénujeme dych

Správne dýchanie je základom správneho vývoja a držania tela. Tiež súvisí s grafomotorikou. Nie všetky deti majú správny nádych a výdych zvládnutý. Niektoré deti rovnakého veku už zvládnu nafúkať balón, iným to nejde. Povzbudzujte deti správnemu hlbokému nádychu a výdychu. Jednou z možnosti sú fúkacie fixky, jednoduchá loptičková hra, bublifuky, či naša aktivita so slamkou a farbami. Pri našej aktivity zároveň môžete vytvoriť krásny darček pre mamičku, starých rodičov, či do detskej izbičky.

Budete potrebovať farby podľa uváženia, či veku dieťaťa temperové, akrylové... Vodu, slamku, biely a farebné papiere, lepidlo, ceruzku, nožnice, štetec, šablónu nakresleného srdca.

Na biely papier sme si obkreslili jemnou ceruzkou srdiečko, podľa našej papierovej šablóny. Podľa šablóny sme vystrihli niekoľko ďalších farebných srdiečok. Okolo obkresleného srdiečka sme štetcom naniesli farbu, ktorú sme pomocou slamky rozfúkali do strán. Takto sme pokračovali v striedaní farieb okolo obrysu celého srdca. Farba by nemala byť príliš hustá. Prípadne ju zmiešajte s vodou, aby fúkanie bolo ľahšie. Po uschnutí sme prvé farebné srdce nalepili do stredu, na biele srdce. Potom stačí stredom farebného srdca naniesť pás lepidla a priložiť ďalšie farebné srdce. Takto zopakovať aspoň 2x.

Vyrabame-srdce-7

Vyrabame-srdce-8 

Vyrábame srdce alebo ako trénujeme dych (2)

Vyrábame srdce alebo ako trénujeme dych (1)Vyrábame srdce alebo ako trénujeme dych (3)

Vyrábame srdce alebo ako trénujeme dych (4)