Testovali sme kineticky piesok od Jar Melo

Sada kinetického piesku sa dodáva s 18 formičkami, s malým skladacím pieskoviskom + 2 kg piesku, čo je naozaj slušne množstvo na hranie. Skladacie pieskovisko je veľmi praktické na hranie aj vo vnútri. Má dostatočne vysoké steny aj vnútorný priestor cc 37x37 cm.

Kinetický piesok je kvalitný. Mali sme už niekoľko klasických vreciek kinetického piesku z dráčika, no ta kvalita je naozaj rôznorodá. Ak máte nekvalitný materiál, potom aj zážitok z hry je sklamaním. Deti to nebaví a hračka zostáva nepoužívaná. Po hraní môžete piesok vložiť späť do vrecúšok a všetko zbaliť do pôvodného kufríka.

Kinetický piesok sada deluxe + 18 formičiek >>

Kinetický piesok 1kg >>

Kineticky-piesok-1-1024x768

Kineticky-piesok-4

Prečo by sa mali deti hrať s kinetickým pieskom?

Myslím, že nie len deťom sa bude páčiť pocit kinetického piesku v rukách. Piesok sa v ruke jemným tlakom rozpadá, no zároveň dokážete vytvarovať pevnú guľu. Deti môžu stavať hrady, piecť koláčiky. Je to skvelá vychytáva na kreatívne tvorenie. Podporuje jemnú motoriku, senzorické vnímanie. Používa sa aj ako terapeutická a antistresová pomôcka. Kinetický piesok je netoxický, bezprašný, nikdy nevyschne, nefarbí a je v prírodných farbách.