Tip na kreatívny darček pre deti - pieskovanie obrázkov

Pieskovanie, maľovanie pieskom, farebný piesok, hranie s pieskom, sypanie obrázkov alebo tiež anglický názov Sand art sa radí medzi "suché techniky", pri ktorej vďaka piesku a predstavivosti človeka vznikajú obrázky. Piesok je dostupný na väčšine miest našej planéty a preto sa táto technika rozvíja po tisíce rokov rôznymi spôsobmi. Hlavným prvkom je piesok, buď prírodný alebo zafarbený. Obrázky z piesku sa môžu tvoriť na ľubovoľnom podklade, ale ak si chcete výtvor zachovať máme pre vás samolepiace šablóny s rôznymi predlohami.

Práca so šablónou je veľmi jednoduchá a aj malé deti okolo 3 rokov veku ju pochopí za pár minút. Ponúkame šablóny s vyrezanými obrázkami rôznych motívov zvieratiek, krajiniek, či postavičiek. Zo šablóny sa odlepujú jednotlivé kúsky plochy a pod odlepenou časťou je lepiaci papier, na ktorý sa vysypáva farebný piesok.

Hoci by sa to mohlo zdať, že sú obrázky jednotvárne, opak je pravdou. Pieskovanie rozvíja tvorivosť každého človeka. Práca s pieskom je veľmi upokojujúce, kreatívne a rozvíja mnoho vlastností, ktoré pri bežnom živote už nepoužívame. Tieto vlastnosti ju podľa nás posúvajú na jednu z najlepších tvorivých techník. Pieskovanie, ako sme ho testovali >>

Pieskovanie POMÁHA

... rozvíjať jemnú motoriku - práca so špendlíkom a odlepovanie najmenších vyrezaných dielikov aj o veľkosti 2mm.

... zlepšovať SÚSTREDENIE - pre odlepenie malých detailov treba presnú prácu.

... budovať sebavedomie - pri pieskovaní je väčšina obrázkov veľmi pekná, vo svete dospelých by sa dalo hovoriť o profesionálne umeleckej tvorbe. Aj práca najmenších detí sú výstavné kúsky do galérie.

... rozvíjať FAREBNÉ CÍTENIE - farba pre jednotlivé plochy sa musí vyberať s rozvahou, aby sa nespojili. Farebné cítenie sa po vypieskovanie prvých obrázku veľmi rýchlo rozvinie a dieťa pochopí, aké farby sú vedľa seba príjemné a ladia spolu. ... popustiť "uzdu" FANTÁZIA - už ste niekedy videli fialového koňa? Červeného psa? Že nie? Tak verte, že hoci to nie je podľa zabehnutých tabuliek, tak sú tieto obrázky veľmi pekné.

Pieskovanie PRINÁŠA

... upokojenie a relaxáciu mysle - vypieskovať si páva, sovičku či auto, môže byť aj hodinová práca. Už po prvých minútach začínate byť pokojnejší a radostnejší.

... SPOLUPRÁCU a láskavosť - pieskovanie môže byť spoločenské a nie je problém vidieť (je to skôr zázrak) aby sa 20 detí podelilo o pár mištičiek s pieskom a s radosťou si ich požičiavali a pomáhali si tvorbou.

... tvorivú PRÁCU S DEŤMI - väčšina hračiek je dnes vyrábaná za účelom zabaviť samotné dieťa. Aj tu je samozrejme možné pracovať plne samostatne, ale väčšinou mamičky aj oteckovia s radosťou pomáhajú svojim menším deťom s tvorením.

... prácu s prírodným materiálom - v dnešnej dobe plastov je veľmi príjemné hrať sa s prírodným materiálom.

Sady - pieskovanie obrázkov >>