Rezencia: Rebríček detských fliaš na vodu

Myslím, že každá mamina rieši kúpu fľašky pre svoje dieťa. Určite si to každá študujeme a riešime, ktorá by bola ta najlepšia. Preto som sa rozhodla, že sa pár slovami vyjadrím aj ja o našich fľaškách a možno pomôžem pri rozhodovaní.4. ZDRAVÁ FĽAŠA detská - záchranár

Cena: 8 eur, Objem: 500 ml Je vyrobená z polypropylénu špeciálne vyvinutého na lekárske a farmaceutické účely, neobsahuje ftaláty, zmäkčovadlá ani Bisfenol A.   Túto fľašku som kúpila, lebo sme boli zbláznený do hasičov. Dizajn bol krásny, konca majú naozaj veľký výber. Uzáver sa ľahko otváral, fľaška je ľahká. No ja som ju používala asi 10 dní. Bohužiaľ u mňa úspech nemala. Keď som ju išla po celom dni umyť cítila som z nej proste takú akoby umelinu. Držala pachy a to pijeme len čistú vodu. Nemala som z nej dobrý pocit.3. Fľaša EQUA

Cena: 10 Eur, Objem: 600 ml Ekologické, krásne a praktické. Píšu, že je z organických materiálov a neobsahuje žiadne škodlivé látky ako napr. BPA. Fľaša EQUA je vyrobená u Tritanu, ktorý odolávam teplotám až do 100 stupňov celzia. Fľašku som kúpila narýchlo, keď som mala zľavovú poukážku v Albi. Fľaša ma pekný dizajn, je ľahká a skladá sa len z troch ľahko skladateľných dielov. Má pútko na boku fľaše, ktoré sme asi nikdy nepoužili, skôr mi prekážalo, keď som umyla fľašku, pútko sa dlho sušilo. Ľahko sa umýva a nemá skryté zákutia, kde by som sa nedostala. Voda mi z nej nezapáchala. Syn ju nosieval na futbal, horšie je že po dlhšom používaní už taka pekná nebola. Ani po umytí v umývačke. Povrch fľaše bol doškriabaný.

2. Nerezové fľaše Klean Kanteen

Kvalitná oceľ, ľahké, bez toxínov. Cena: 20 eur, Objem: 355 ml Majú naozaj bohatú ponuku nerezových fliaš už pre najmenšie deti. Majú eshop, ale dajú sa pozrieť aj v malom kamennom obchodíku v Žiline. Ich stránke nerezové fľaše TU. Fľaša má naozaj dlhú životnosť to, čo vidíte na fotke je fľaša po mojom synovi, no už ju rok používa dcéra. Aj keď je otlčená jej funkcií to neprekáža, porovnala by som to ku otlčenému nerezovému hrncu (varí stále dobre).   Zelený náustok, ktorý vidíte na foto, bol pre nás najvyhovujúcejší. Súčasťou je ešte krytka, aby bol náustok čistý. Na túto fľašu sme nabehli, hneď ako sme prestali s dojčením. Máme 2, jednu na vodu a druhú na mlieko. Dávam ju do umývačky riadu, najmä kvôli mlieku, keďže zelený vrchnáčik ma niektoré užšie miesta. To priesvitné treba umyť v rukách, nejde do umývačky riadu. Ak by ste sa rozhodli pre tento druh fľaše určite vyberte takú ako na foto, čiže nefarbenú. Mali sme doma aj modrú, no tá keď sa otĺkla, keďže deťom to často padá z rúk, sa postupne aj farba olupovala a už to nebolo pekné, taktiež v umývačke sa to môže stať. Čo sa mi časom nepáčilo, že ak som náhodou nie natesno vložila to priesvitné tesnenie do náustku (sosáku), fľaša mi v taške potiekla. Čo nepoteší žiadnu mamu.   Pozor tieto fľaše neudržujú teplý/studený nápoj. Ak sme dali do neho teplejšie mlieko stačila chvíľa pod chladnejšou tečúcou vodou a hotovo. Ale Klean Kanteen majú aj termosky, to je tá väčšia fľaša vľavo. Tá ma hrubé dno a je celkovo ťažšia. Výhodou je, že všetky uzávery na fľaše majú max 2 rôzne závity, čiže sa dajú ľahko vymieňať aj kombinovať.

Skúšali sme aj ten tzv. športový uzáver, no išiel nám dosť ťažko otvárať a taktiež sa horšie čistil.

Tento uzáver moc neodporúčam dosť zle sa čistil a rýchlo sa zaniesol ten sosák z vnútra.

[caption id="attachment_3339" align="alignnone" width="768"]

Termoska Klean Kanteen 592 ml[/caption] [caption id="attachment_3342" align="alignnone" width="768"]

Termoobal na fľašu[/caption]

1. Nerezová fľaša Ergobag PURA

Ekologická, trvácna, 100% recyklovateľná ... Hmotnosť: 160g, Cena: 20 Eur, Objem: 500 ml Na túto fľašu som narazila náhodou, keď som synovi vyberala ergonomickú školskú tašku Ergobag. Vyrábajú ju Nemci.   Vyrobená z približne 60% recyklovanej nerezovej ocele. Píšu, že je bez toxických látok, 100% BPA-free, a ľahko sa čistí. Uzáver je z jemného hygienického silikónu.   Výhodou je, že môže ísť do umývačky. Voda z nej je bez zápachu. Uzáver sa ľahko umýva, nemá žiadne skryté, nedostupné zákutia. Fľaša je vlastne len z troch dielov ľahko skladateľských. Sme s ňou spokojný. Voda ma celkom rýchly prietok, no i moja 2 ročná dcéra sa rýchlo naučila z nej piť. A ešte mi v taške nevytiekla, až na jedenkrát kedy ju syn nezavrel.