Montessori: Aké hračky vyberať pre bábätka 3-6 mesiacov

Dieťa má od 3 mesiacov dlane otvorené a začína byť pripravené na trénovanie úchopu. Pri pohľade na hrkálku začne cielene kopať nôžkami a hýbať rúčkami, prejavuje tým radosť. Pri náhodnom údere hračky, ktorá je zavesená na hrazde ju uvedie do pohybu. Pomaly mu začíname ponúkať hračky na úchop, ale aj hryzátka. Podľa toho, či ma fázu bdelosti alebo už je unavenejšie a chcete ho ukľudniť môžete vyberať aj farby. Živé základné farby dieťa stimulujú, pastelové odtiene ukľudňujú.
hryzatka


DSC_0581
Hryzátka

Na trhu ich je naozaj veľké množstvo a zväčša ich deti ani nechcú, či nezaujmú. Odporúčame 3 hryzátka, s ktorými máte šancu. Prírodné kaučukové hryzátko Hevea – mäkká, poddajná prírodná guma je pre deti príjemná na hryzenie. Vyrobené z jedného kusu, nemá malé otvory, kde by sa udržovali baktérie. 100% prírodná guma. Hryzátko získalo mnoho ocenení. Drevený kruh ako hryzátko – v jednoduchosti je krása. Je ľahký, takže s ním dokáže bez problémov manipulovať už 3 mesačné dieťa. Používa sa aj obhačkovaný. Samotný kruh kúpite v predajňach alebo na internete s drevenými komponentami, či kreo vecami. Kruhy som nafarbila ekologickou farbou vhodnou pre detské hračky a zahakla na umelohmotne céčko.
DSC_0855
Žirafa Sophie -  Je ľahká, mäkká, má rôzne zárezy a záhyby a dá sa rôzne ohýbať. Niektoré časti sú hrubšie, iné tenšie. Je ideálna na masírovanie detských ďasien. My mame doma tu klasickú prvú sophie, je super a píska.
DSC_0856

Hrkálky

Látková hrkálka Podporujú motoriku rúk a napomáhajú koordinácii oko – ruka. Sú ľahké, malé do detských ručičiek, vyplnené dutým vláknom, vo vnútri je zašitá roľnička. Používajú sa i v období prerezávania zúbkov. Môžete si ju ušiť doma, taktiež sa dá kúpiť na internete hand made.
uchopova hrkalaka
Drevená hrkálka Prírodná náhrada plastovej hrkálky. Drevené krúžky urobia príjemný chrastivý zvuk. Hrkálka je akurát do malých detských ručičiek, deti môžu v nej nájsť i upokojenie pri prerezávaní zúbkov. Deti sa taktiež snažia drevený krúžok dostať von, čím sa to stáva aj hlavolamom :).
uchopova palicka
Spojené disky Podporujú prepojovanie ľavej a pravej hemisféry, rozvoj zraku, vedomého a zámerného uchopovania predmetov, či predávanie predmetov z ruky do ruky. Disky sa nedajú oddeliť. Sú ľahko a dobre uchopiteľné. V neposlednom rade je to vynikajúce hryzátko.
DSC_0643
Úchopová loptička Obsahujú roľníčky. Zvonia veľmi jemne ich cieľom je upútať pozornosť. Vysunuté panely pomôžu dieťaťu uchopiť loptičku do ručičiek, tak aby sa nevyšmykla. Uchopuje ich oboma rúčkami, teda  podporujú prepojovanie ľavej a pravej hemisféry
uchopova lopticka
Úchopové korálky Drevené korálky na špagátiku ako jednoduchá hračka sa má deťom ponúknuť približne v 3 mesiacoch. Dieťa bude priťahované k hladkému, sférickému drevu na koženej šnúrke, môžete použiť aj stužku. Väčšinou sa dávajú 4 korále a celá dĺžka je potom cca 10 cm. Drevené korálky som nafarbila ekologickou farbou vhodnou na detské hračky.
DSC_0862
Kruh Veľký drevený kruh s priemerom cc 15-17cm a hrubkou 1cm, pre malú rúčku bábätka. Zaveste krúžok na stužku a tu na gumičku, aby bol pružný. (ja som dala rovno na gumičku). Krúžok zaveste na dosah bábätka. Bábätko musí vynaložiť veľa energie, aby dokázalo chytiť kruh a dať do úst. Na kruh môžete zavesiť aj rolničku.
DSC_0859

DSC_0805
Dané hračky sú najmá na rozvoj dieťaťa, samozrejme mu ponúkajte aj klasické hračky, ktoré zoženiete v hračkárstvach pre daný vek. Farebné, šuštivé s krúžkami a zrkadielkami.
DSC_0863

uchopove hracky