Emócie - Obrázkové karty

Overenédeťmi
15 hodnotení
Značka: PasParta
€12,30
Skladom (>5 ks)
Deti si zaslúžia, aby sa ich pocity brali vážne. Cieľom týchto obrázkových kariet je podporovať rodičov a pedagógov v procese emocionálneho vzdelania. S pomocou obrázkov si deti môžu začať uvedomovať svoje vlastné pocity. Hravo sa ich naučia vyjadrovať a koordinovať svoje chovanie.

Detailné informácie

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop
nakupujbezpecne.sk
Opýtajte sa na produkt
Hravo poradíme
+421908515461
Overené deťmi
Overené deťmi
hračky, ktoré vaše deti posúvajú vpred
Doprava zadarmo nad 100€
Poštovné neplatíte
pri objednávke nad 100€

Podrobný popis

Čokoľvek sa deťom stane, či už pozitívny alebo stresujúci zážitok, zakaždým to v nich vyvolá určité emócie. Každé dieťa prežíva radosť, zvedavosť, hnev, smútok alebo strach veľmi intenzívne a každý nejako inač. Veľa negatívnych pocitov sú pre ne ťažké identifikovať. Preto, aby boli deti v budúcnosti optimistické a zodpovedné, musí svoje emocionálne schopnosti rozvíjať a cvičiť.

Každý, kto pozná svoje pocity, ich dokáže citlivo vnímať i u iných osôb a učí sa ich správne vyhodnotiť. Len tak môže rozvíjať pochopenie a empatiu, ktoré sú predpokladom harmonického spolužitia. Táto sada obsahuje 30 farebných kariet, na ktorých sú zobrazené každodenné situácie zo života detí a rodiny. Deti pomocou situácií spoznávajú pocity, ktoré samy prežívajú, učí sa ich pomenovávať a formou hry sa zdokonaľujú v sociálnych zručnostiach a trénujú svoju emočnú inteligenciu. V sprievodnom zošite je vysvetlené emočné prežívanie detí a sú tu zhrnuté nápady, ako túto sadu kariet využiť v praxi. Karty sú určené pre deti vo veku 3 - 8 rokov.

Emócie v kartách: Radosť (šťastie, láska, náklonnosť, starostlivosť, spokojnosť, bezpečie, potešenie) Zvedavosť (záujem) Hnev (zlosť, vzdor, hnev, sklamanie) Strach (bojazlivosť, zľaknutie, zdesenie) Smútok (zármutok, melanchólia, starosti, zúfalstvo) Nechuť (znechutenie, averzia, neľúbosť)

Obsah balenia: 30 farebných kariet na pevnom papieri, 13 x 9 cm

Dodatočné parametre

Kategória: Vzdelávacie a náučné
Hmotnosť: 0.2 kg