Stavebnica Tehličky pre detičky 24ks

Overenédeťmi
4 hodnotenia
€66
Na objednávku (4 ks)

Ekologické, prírodné, 100% recyklovateľné. Rýchlo sa upratujú a ľahko skladujú. Patrí medzi najobľúbenejšie hračky z kategórie veľkých darčekov.

Detailné informácie

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop
nakupujbezpecne.sk
Opýtajte sa na produkt
Hravo poradíme
+421908515461
Overené deťmi
Overené deťmi
hračky, ktoré vaše deti posúvajú vpred
Doprava zadarmo nad 100€
Poštovné neplatíte
pri objednávke nad 100€

Podrobný popis

Tehličky dostali prestížne ocenenie "Správna hračka", ktoré im udelila odborná komisia zo Združenia pre hračku a hru. Tehličky sa zúčastňujú veľtrhov, detských dní, súťaží a festivalov. Deti milujú stavanie a rúcanie veľkých kociek, pretože im umožňuje slobodne realizovať ich sny vo veľkom svete. Sada stavebnice Tehličky obsahuje 24 ks stavebných tehál a 10 spojok. Čo je dostačujúci počet pre rozmanité stavby v bežnej detskej izbe. Balenie obsahuje 10 spojok, ktoré môžu využiť deti pre dlhé preklady nad okná a dvere alebo trámy na strechu. Spojky jednoducho zasunú do bokov Tehličiek, pozri TU >>. Používajú sa 2 spojky na jedno spojenie. Tehličky sú ľahké, a napriek tomu majú nosnosť minimálne 30kg. V testoch uniesli aj 100kg.

Z čoho sú Tehličky vyrobené a ako dlho vydržia?

Tehličky sú vyrobené zo špeciálneho päťvrstvového kríženého kartónu so zosilnenou povrchovou vrstvou zabezpečenou ochranným protišmykovým lakom. Deti si na Tehličky môžu ľahnúť, sadať, stúpať a chodiť po nich. Na výrobu sú použité najkvalitnejšie európske materiály so zdravotne nezávadnou atestáciou. Vďaka tomu sú Tehličky zdravotne nezávadné a 100% ekologické. Rohy Tehličiek sú zaoblené pre maximálnu bezpečnosť. Životnosť Tehličiek v rodinách a škôlkach je podľa zaobchádzania 2-3 roky. Sú to roky plné radosti z tvorenia, čo je základ pre ďalšie vzdelávanie a poznanie.  Stavebnicu za sucha možno vziať von na záhradu, kde deti nebudú ohraničené priestorom.

Ako deti stavebnica rozvíja?

  • Orientácia v priestore a vo veľkom 3D svete
  • Rozvoj predstavivosti a abstraktné technické myslenie (prof. MUDr. František Koukolík, DrSc.).
  • Rozvoj hrubej motoriky
  • Logické a základne matematické zručnosti
  • Pomôcka pri pohybových aktivitách - prekážky, preliezacie brány a tunely, bludisko...

Čo si môžu deti postaviť?

Na toto deťom návod netreba. Princíp stavania tehličiek pochopia už 2-ročné deti. Ale keby potrebovali rodičia inšpiráciu tak: domčeky pre bábiky, stajne pre zvieratká, staročeské pece, pece na pizzu, kuchynské linky, predajné stánky, autobusy, lode, lietadlá, tanky, letiská, mosty, sochy, stolíky, kresielka a napodobeniny ďalších vecí z reálneho sveta. Deti môžu stavať, búrať a kombinovať s inými hračkami napríklad stavajú garáže a dráhy pre autá, alebo domčeky pre bábiky. Viac tipov na hry a rozvoj nájdete v metodike, ktorú si môžete stiahnuť v PDF TU >>.

Dodávanie Tehličiek

Tehličky sú dodávané v rozloženom stave, kvôli veľkosti a váhe. Ich zostavenie je však jednoduché a rýchle bez náradia alebo lepidla, stačí ich len zložiť. Tu je pre vás videonávod, ako správne a rýchlo Tehličky zložiť, aby boli perfektne rovné a pevné.

Skladovanie Tehličiek

Tehličky môžu deti upratať do stĺpikov v rohu detskej izby, medzi skrine alebo pozdĺž steny. 

Dodatočné parametre

Kategória: Stavebnice
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 9 kg
Rozmery jednotlivých dielov:: 11,5 x 35 x 17,5 cm