Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky Totum

Skvelým tipom na darček pre dieťa od 8 rokov. Odporúčany vek sady je písaný od 5 rokov. 5-ročné dieťa sa setu síce bude tešiť, ale bude potrebovať dospelého. Samo si náramok ešte nezvládne spraviť. Cieľom kreatívnej sady je vytvoriť si vlastné náramky s krásnymi motívmi.

Na začiatok je potrebné súpravu zostavíte podľa návodu na použitie. Zo začiatku musíte nadobudnúť zručnosť. U nás to testovala 6-ročná, preto potrebovala pomoc dospelého.

Sada obsahuje všetko, čo potrebujete na výrobu náramkov, stačí si už len vybrať vzor. My sme na začiatku začali tým najjednoduchším. Tam sme pochopili princíp, no bohužiaľ nám prvý nevyšiel. Nakoľko pre 6 ročnú to bolo náročnejšie, pomýlila sa v bavlnkách a vzor sa nám už nevytvoril. Náramok však bol aj tak pekný. Preto určite odporúčam pre väčšie dievčatá, ktoré majú väčšiu trpezlivosť a lepšie motorické zručnosti.

Kreatívna sada bola nominovaná a aj získala ocenenie Hračka roku (Toy of the Year Award 2021) vo vekovej kategórii pre deti vo veku 8-9 rokov. Nezávislá porota hodnotí originalitu, dizajn a samozrejme pomer ceny a kvality. Veľmi pozitívne hodnotím, že sada sa da doplniť o bavlnky a náramky. Pomocou stojanu a šablónových koliesok si môžete náramky vytvárať znova a znova. Môžete tiež vymyslieť vlastné vzory. 

Kreatívna sada na výrobu náramkov je veľmi originálna. Dieťa si vyrobí krásny náramok a pri hre podporuje svoje myslenie, fantáziu, kreativitu, trpezlivosť a jemnú motoriku. Práca s bavlnkami je zároveň relax. Pozrite si krátky zostrih ako sme tvorili náramok a zároveň videonávod >>

Pár tipov pri tvorení náramkov

1. V návode je vždy písane ako dlhé balnky si máte odstrihnúť. Je to naozaj dostatočne množstvo a vždy nám zostali a museli sme na konci strihať.

2. Určite si bavlnky namotajte, čo najkratšie na fialové cievky a zacviknite do výrezu. Takto sa vám bude lepšie a prehľadnejšie pracovať.

3. Na začiatku treba jednu časť nastrihaných bavlniek vložiť a nalepiť do kovovej koncovky. Lepidlo veľmi dobre drží. V návode píšu, že treba čakať hodinu, kým zaschne. Ak keď vyzerá, že stačí aj pol hodinka, treba na to myslieť pred prácou.

4. Odporúčam si na začiatok pozrieť videa, aby ste vedeli ako sa so sadou pracuje. Napriek tomu, že návod bol obrázkový. Ako dospelému mi tiež chvíľku trvalo pochopiť z obrázku, ktoré ťahy sa dookola majú robiť. Keď pochopíte princíp práce, ktorý sa opakuje, potom to je už veľmi jednoduché.

5. Ak budete chcieť náramok dokončiť neskôr pozor, aby ste vedeli, kde ste skončili a nepomýlili sa. Najpohodlnejšie je ukončiť prácu, keď máte na jednej strane 3 vlákna bavlnky. Takže pri pokračovaní budete vedieť, že začínate prvou bavlnkou z tých troch. Pretože za normálnych okolností sú všade len 2 vlákna bavlniek.

Krátky slovný postup, ktorý sa opakuje pri výrobe náramkov

  • Poskladanie a ozdobenie stojanu je jednoduché. Potom nastrihate farebné bavlnky podľa návodu a vzoru, ktorý ste si vybrali.
  • Jeden koniec bavlnky zaviažete a vložíte do kovového konca, kde ste naniesli lepidlo. Teraz by ste mali hodinku čakať, aby lepidlo dobre uschlo.
  • Po usušení dáte kovový koniec náramku do stredu stojanu s vybranou šablonou. Rozmiestnite každé vlákno bavlnky podľa obrázku na návode. Namotáte konce bavlnky na fialové cievky. Teraz začína už samotná tvorba náramku.
  • Bavlnku, ktorú ako prvú premiestňujete je označené na každej šablóne. Tu bavlnku dáte vždy na protilahlu stranu šablóny za ďalšími dvoma bavlnkami. Takto máte na protiľahlej strane 3 bavlnky. Chytíte tu prvú v poradí a premiestnite opäť na protiľahlú stranu pred osamelou bavlnkou. Potom idete na ďalšiu dvojicu bavlniek v smere hodinkových ručičiek. Takto opakujete proces, až kým nie je náramok dostatočne dlhý.
  • Zaviažte koniec náramku ako na začiatku a vložte do kovovej koncovky, kde ste naniesli lepidlo. Potom stačí už len nasadiť kovové krúžky so zapínaním.

Prajem príjemnu zábavu

Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnkyTestovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (1)Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (2)Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (3)Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (4)Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (5)Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (6)Testovali sme Kreatívny set náramky z bavlnky (7)