Doma vyrobená lekárnička

Kúpila som synovi detský stetoskop, ale taký s ozajstnými funkciami. Potom som si hovorila, že by sa mu určite páčilo mať v lekárničke ozajstné detské leukoplasty a tak prišiel nápad na lekárničku.

Na lekársky kufrík potrebujete:

  • čistý biely kufrík, vhodný na ozdobenie, kúpite tu >>
  • akrylové farby (červená)
  • papier na predlohu, kružidlo, ceruzka
  • štetec (valček)
  • nálepky hasičov, polície, sanitky. Kúpite v papiernictve alebo v Panta Rei -DaVinci

Najprv som si nakreslila na čistý papier obrys kufríka a lekársky kríž, ktorý som vystrihla. Predlohu som priložila na kufrík a vystrihnutú časť som maľovala na červeno. Môžete použiť aj papierovú kryciu pásku miesto predlohy. Pásku nalepíte a volné nenalepené miesta maľujete. Aj spodok kufríka som maľovala, tu som použila pásku aby som nezašla do inej bielej časti kufríka. No a ak predsa podarí treba mať doma aj bielu akrylovú farbu :). Nálepky som nalepila do vnútra kufríka a napísala dôležité čísla.

A čo do kufríka?

Ja som navštívila Sanitas, kde som kúpila najväčšiu striekačku 60ml - je fakt úžasná, rúšku a malú striekačku. Potom som kúpila detský leukoplast, detskú lupu a zo starej autolekárničky vzala malý obväz, leták prvej pomoci...Rôzne flaštičky z detských liečikov, lyžičku, štuple do uši proti hluku...
DSC_0547

DSC_0548

DSC_0549

DSC_0550

DSC_0551

DSC_0552

DSC_0553