Ako stimulovať deťom nožičky

V detských hrách hrajú nožičky rovnako dôležitú úlohu ako ručičky. Nožičkám sa však v hračkárstvach moc nevenujú, a preto ani zmysluplné hračky pre detské nožičky tam nenájdete.   Detská noha potrebuje neustále pestrý povrch, aby sa správne vyvíjala a rástla. Nechajte svoje deti objavovať, na čo všetko vedia ich nožičky dokonale reagovať.  

Senzomotorické koberčeky a ortopedické podlahy pre deti V poslednej dobe je rozmach výroby senzomotorických koberčekov, ktoré si maminky vyrábajú svojpomocne doma. Senzomotorické koberčeky posilňujú nožičky a prispievajú tak k zdravému formovaniu nožnej klenby. No koberček nie je úplne bezpečný, obsahuje malé časti, ktoré sa môžu z koberčeka odtrhnúť, odlepiť. Čiže dieťa by nemalo byť s koberčekom bez dozoru. Za pomerne krátky čas sa koberček opotrebuje, zničí.

    

Ak je maminka šikovná môže si tiež ušiť tzv. senzomotorické vankúšiky na zips, kde môže do vnútra pridávať rôzne materiály, po ktorých bude dieťa chodiť. Ako náplň môžete použiť hrach, fazuľu, pohánku, kôstky, molitan, gaštany, .. . Vankúšiky sú prateľné a náplň môžete obmieňať. Vankúše však nemôžu byť príliš veľké, inač by ste museli dávať do vnútra veľa náplne, čiže tých 20x20 cm je akurát dosť.

 

Na potrebu stimulovať nožičky už od malička reaguje už aj trh v spolupráci s fyzioterapeutmi. V ponuke sú ortopedické podlahy s rôznym povrchom napodobňujúce prírodne povrchy. Odporúčajú vyrovnanú kombináciu ako tvrdého, tak mäkkého povrchu. Ortopedické podlahy - puzzle sú výborné nie len pre deti, ale aj dospelých. Pre posilňovanie nôh, klenby, stimulujú plosky, zvyšujú stabilitu, aktivujú nepoužívané svaly, zlepšujú koordináciu, masírujú a poskytujú úľavu. Sú výborné aj ako prevencia plochých nôh.

Ortopedické podlahy - puzzle pre deti si môžete kúpiť aj v našom eshope TU >>

banner-muffik-768x263