Od 2.10.2023 do 6.10.2023 čerpáme dovolenku. Objednávky budeme postupne odosielať od 9.10.2023. Ďakujeme za porozumenie.

Abeceda TROCHA INAK edukačná maľovanka

Neohodnotené
Značka: Trocha inak
€5
Vypredané
Položka bola vypredaná…
Edukačná maľovanka abeceda TROCHA INAK napomáha pri výučbe a rozpoznávaní tvarov písmen pomocou fonetickej a vizuálnej zhody.

Detailné informácie

Certifikovaný e-shop
Certifikovaný e-shop
nakupujbezpecne.sk
Opýtajte sa na produkt
Hravo poradíme
+421908515461
Overené deťmi
Overené deťmi
hračky, ktoré vaše deti posúvajú vpred
Doprava zadarmo nad 100€
Poštovné neplatíte
pri objednávke nad 100€

Podrobný popis

Edukačná maľovanka abeceda TROCHA INAK napomáha pri výučbe a rozpoznávaní tvarov písmen prostredníctvom:

VIZUÁLNEJ ZHODY

Písmeno abecedy je stvárnené do ilustrácie, ktorá je pre deti vo všeobecnosti známa. Ilustrácia je vizuálne totožná s tvarom písmena – písmeno je vždy jej prirodzenou súčasťou. Dieťa si tak ilustráciu dokáže prirodzene predstaviť – vizualizovať a následne ju spojiť so samotným tvarom písmena.

FONETICKEJ ZHODY

Zvuková zhoda písmena abecedy a ilustrácie (jej prvou hláskou) je samozrejmosťou. Edukačná maľovanka abeceda TROCHA INAK podporuje a rozvíja: – vizuálnu predstavivosť a myslenie – zrakovú pamäť a zrakové vnímanie – grafomotorické zručnosti a výtvarné cítenie – sluchovú pamäť a sluchové vnímanie schopnosť vyvíjať primeranú intenzitu tlaku na podložku mentálny vývoj dieťaťa Maľovanka abeceda TROCHA INAK napomáha pri vizuálnej technike výučby abecedy ako podporný edukačný prvok na rozpoznávanie tvarov písmen. Každý list maľovanky je samostatný a jednostranný, vďaka čomu si môžete tvorbu Vášho dieťaťa vystaviť a ponechať v priestoroch detskej izby. Takto bude mať dieťa kresbu neustále na očiach, čo je vynikajúcou podpornou pomôckou pri vizuálnej technike učenia abecedy, t. j. dieťa podvedome vníma (učí sa) tvar písmena z vlastnoručne vyfarbeného obrázku. Kvalita a hrúbka papiera maľovanky zabezpečuje, že nedochádza k presakovaniu farieb na zadnú stranu listu maľovanky. Balenie obsahuje: 27 x edukačné maľovanky (formát A4) 1x farebná predloha písmen (od A po Z – formát A4) Papier: 200 g/m2 Jazyková verzia: slovenský jazyk Edukačné maľovanky neslúžia ako hračka. Vyrobené na Slovensku. Prečo je maľovanka abeceda TROCHA INAK vhodná ako edukačný prvok? Pretože:
  • formát maľovanky A4 zabezpečuje pohyb, ktorý vychádza z celej paže (čím sa môže predísť kŕčovitému držaniu farbičky)
  • dochádza k precvičovaniu maľovania v líniách
  • dieťa sa učí trénovať tlak hrotu farbičky na podložku (vhodné ako tréning k nácviku písania)
  • pri vyfarbovaní maľovanky dieťa rozvíja svoje výtvarné cítenie
  • dochádza k súhre ruky a oka
  • dieťa vníma priestor maľovanky v súvislosti so smerom vedenej čiary (vhodné ako tréning priestorovej predstavivosti)
  • dieťa trénuje správne uchopenie farbičky
  • maľovanie podporuje pohyby rúk a prstov (vhodné ako tréning motoriky)
  • podporuje vnímanie farieb
Výrobca: TROCHA INAK